KONST / Litografier / Färglitografi 13899243
nr 1389 9243
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 57/99, daterad 1972, mm; 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:27:46
150 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Bengt Böckman
Läs mer om Bengt Böckman